Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Relacja z uroczystości wręczenia odznaczeń łowieckich zasłużonym

W dniu 16 września 2022 r. została zorganizowana przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Kielcach uroczystość wręczenia odznaczeń łowieckich zasłużonym myśliwym Okręgu Kieleckiego. Odbyła się w restauracji „Stodółka” w Miedzianej Górze.

Na uroczystość przybyli myśliwi uhonorowani odznaczeniami łowieckimi, członek Naczelnej Rady Łowieckiej PZŁ, a zarazem członek Zarządu Okręgowego PZŁ w Kielcach Janusz Mazur, Przewodniczący Zarządu Okręgowego w Kielcach Łowczy Okręgowy Jarosław Mikołajczyk, jak również członek Zarządu Okręgowego PZŁ w Kielcach i jednocześnie Przewodniczący Okręgowej Kapituły Odznaczeń Łowieckich w Kielcach Andrzej Jakubczak oraz pracownice biura PZŁ Zarządu Okręgowego w Kielcach Anna Michta i Ewa Ziomkiewicz.

Ceremonię wręczenia odznaczeń rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru Zarządu Okręgowego w Kielcach. Następnie Przewodniczący Jarosław Mikołajczyk wygłosił przemówienie i przywitał wszystkich przybyłych myśliwych oraz zaproszonych gości.

Po przemówieniu wręczono odznaczenia łowieckie dla zasłużonych myśliwych: złote, srebrne i brązowe Medale Zasługi Łowieckiej oraz Medale za Zasługi dla Łowiectwa Kielecczyzny. Członkowie Zarządu PZŁ w Kielcach pogratulowali wszystkim uhonorowanym myśliwym i zaprosili na poczęstunek. Był to czas wspomnień łowieckich tradycji.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp