Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Bukowisko 2022

W dniu 10.09.2022 r. na terenie gminy Nowiny oraz Nadleśnictwa Kielce w pobliżu miejscowości Zawada odbyło się Bukowisko – spotkanie osób związanych z survivalem oraz bushcraftem, które zamieszkały w lesie, zgodnie z ideą Lasów Państwowych „Zanocuj w lesie”. Impreza mimo bardzo obfitych opadów deszczu zgromadziła kilkaset osób, które ciekawie spędzały czas uczestnicząc w wykładach oraz warsztatach przygotowanych na temat lasu i spędzania w nim czasu.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Kielcach reprezentowali na naszym stoisku Łowczy Okręgowy Jarosław Mikołajczyk oraz kol. Krzysztof Puchała i Piotr Mikołajczyk, a przy wydawaniu pieczonego dzika pomagały pracownice ZO PZŁ w Kielcach Ewa i Agata. Prowadziliśmy rozmowy na temat łowiectwa i roli myśliwych w lesie, dla dzieci przygotowaliśmy materiały edukacyjne oraz prelekcje na temat gospodarki łowieckiej, a główną atrakcją przygotowaną dla wszystkich był pieczony dzik ze świętokrzyskich lasów. Podczas rozmów przy degustacji dzika usłyszeliśmy wiele pochwał nad walorami smakowymi dziczyzny.

Podczas trwania imprezy organizatorzy przygotowali cały zestaw bardzo ciekawych prelekcji, paneli dyskusyjnych, min. warsztaty tkackie, warsztaty kowalskie snycerskie ,ziołowe, hamakowanie, pierwsza pomoc, warsztaty wytrzymałości psychicznej, przygotowanie ekwipunku do lasu, filozofia Leave No Trace, rozpalanie ognia, wyrób narzędzi bushcraftowych, wyposażenie leśnej apteczki, fotopułapki i wabienie zwierząt. Głównym organizatorem wydarzenia była gmina Nowiny, a personalnie Wójt Gminy Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz, który poniósł główny trud organizacji i zaangażowania w przygotowanie wydarzenia.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp