Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Kielce

Z najmłodszymi o ekologii

W dniu 21 kwietnia 2023 r. w przeddzień Międzynarodowego Dnia Ziemi, myśliwi Dariusz Knap i Wacław Kubicza z Koła Łowieckiego nr 10 „Jaźwiec” w Chęcinach zorganizowali spotkanie ekologiczne w terenie Nadleśnictwa Kielce. Gośćmi spotkania byli uczniowie klas IV – VIII wraz z gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Korczyna. Dzisiejsze spotkanie w terenie leśnym, było idealną okazją do szerzenie wiedzy i zwiększanie świadomości na temat ochrony środowiska oraz wyzwań, przed którymi stoi środowisko naturalne naszej planety.

Była to wspaniała okazja do refleksji nad naszym wpływem na Ziemię i działaniami, jakie możemy podejmować na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Ponadto młodzi przyrodnicy dowiedzieli się odnośnie właściwego zachowania w lesie, drzew dziuplastych – ekologicznych, warstw lasu (pięter), urządzeniach łowieckich (paśnik, lizawka) oraz ciekawostek o otaczającej faunie i florze. Na zakończenie prawie 4-kilometrowego marszu na naszych gości czekała niespodzianka w postaci ogniska z grillem przy stanicy koła. Pieczone kiełbaski smakowały tego dnia wybornie. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan! To było pięknie spędzone przedpołudnie na łonie natury.

Z myśliwskim „Darz Bór” Dariusz Knap

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱