Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Kielce

Udział PZŁ w budowaniu i utrzymaniu bezpieczeństwa i stabilności kraju

23 maja w siedzibie Polskiego Związku Łowieckiego odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP pod przewodnictwem Waldemara Pawlaka prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP. W posiedzeniu udział wzięli pozostali wiceprezesi Zarządu Głównego ZOSP RP: Eugeniusz Grzeszczak Łowczy Krajowy, Wiesław Leśniakiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, w latach 2008–2015 komendant główny Państwowej Straży Pożarnej i szef Obrony Cywilnej Kraju, wiceprezes Adam Nowak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Edward Siarka, Teresa Tiszbierek oraz wielu innych wybitnych druhów ZOSP RP jak np. Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Spotkanie to było wyrazem zacieśniania współpracy między Polskim Związkiem Łowieckim a Zarządem Głównym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej i Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej. Jednym z ważnych tematów poruszanych podczas posiedzenia jest udział Polskiego Związku Łowieckiego w realizacji zadań obrony cywilnej kraju.

Takie działanie zgodnie ze Strategią zrównoważonego łowiectwa w Polsce do 2030 r. z perspektywą do 2035 r. umożliwia udział Polskiego Związku Łowieckiego w budowaniu i utrzymywaniu strategicznej odporności państwa. Zobacz relację:

Przypomnijmy, że konsolidacja środowiska łowieckiego i strażackiego została zainicjowana w Światowy Dzień Ziemi 22 kwietnia podpisaniem porozumienia o współpracy, mającego na celu ochronę środowiska naturalnego i promowanie postaw ekologicznych. Wynik tej współpracy można zobaczyć na naszym kanale YouTube:

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱