Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Kielce

Jubileuszowe Imieniny Szkoły Podstawowej im. Św. Huberta w Mstyczowie

W dniu 27 października 2022 r. odbyły się wyjątkowe imieniny Szkoły Podstawowej im. Św. Huberta w Mstyczowie. Uroczystości powiązano bowiem ze ślubowaniem pierwszoklasistów. Nieprzerwanie od 1996 r. ze szkołą współpracuje Koło Łowieckie Nr 3 „Prawidłowego Myślistwa” w Kielcach będące dzierżawcą obwodu łowieckiego na terenie, którego jest położona.

20 lat temu, 8 czerwca 2002 r. wspólna inicjatywa ówczesnej Dyrektor Szkoły Pani Iwony Nowak oraz Prezesa Koła i zarazem Łowczego Okręgowego PZŁ w Kielcach Jarosława Mikołajczyka zaowocowała nadaniem jako pierwszej w Polsce imienia Św. Huberta. Z kolei 23 września 2006 r. odbyło się uroczyste poświęcenie i nadanie Sztandaru szkoły, na którym widnieje Patron myśliwych Święty Hubert. I choć dzisiejszy jubilat uchwałą Rady Gminy Sędziszów został jako placówka zlikwidowany z dniem 31 sierpnia 2011 r. to już z dniem 1 września 2011 r. dzięki determinacji rodziców i przychylności nowego organu prowadzącego szkoła wznowiła działalność jako Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Św. Huberta w Mstyczowie zostając podopieczną Fundacji na rzecz wspierania rodziny oraz dzieci i młodzieży – „Fundacji z Uśmiechem” z Kielc, co trwa w znakomitej współpracy do dnia dzisiejszego.

W uroczystościach, które oficjalnie otwarła Dyrektor Szkoły Pani Wioletta Lagierska oprócz głównych bohaterów wydarzenia czyli pierwszoklasistów i ich starszych koleżanek i kolegów, grona nauczycielskiego i dużej rzeszy rodziców wzięli udział m.in. Burmistrz Sędziszowa Pan Wacław Szarek wraz ze współpracownikami Urzędu, Prezes organu prowadzącego „Fundacji z Uśmiechem” Pani Wioletta Zdeb, Prezesi OSP Zenon Rączkiewicz z Mstyczowa i Marek Jaworski z Przełaja, Proboszcz Parafii WNMP w Mstyczowie Ks.Piotr Chruściel oraz niżej podpisany wraz Kol. Sławomirem Grzychem jako przedstawicielem Koła.

Było wspaniale, pięknie i niezwykle uroczyście a my myśliwi byliśmy kolejny raz dumni, że wśród Przyjaciół Szkoły nadal jesteśmy na Pierwszym miejscu.

Darz Bór
Jarosław Mikołajczyk

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱